"Pomáham rodičom dostať deti bližšie k sebe, kam patria."        

Noseni - toto rozhodnutie nikdy neoľutujem.Túto stránku som vytvorila z vlastného možno naivného presvedčenia, a aj takýmto spôsobom by som rada šírila osvetu o nosení detí.

O potrebe informovať ma presvedčili hlavne reakcie okolia na nosenie: "udusí sa" , "pokrčený chrbátik", "rozmaznanie dieťata" a pod. Nosičky ako si nás milé dámy dovolím nazvať, sa často stretávajú s rôznymi reakciami okolia, sú nepochopené, bohužial často aj vlastnou rodinou.Pritom nosenie je niečo čo je prirodzené,niečo čo robili aj naši predkovia, veď kočik je v porovnaní s nosením nováčik.Užívajme si nosenie našich detí,či už sa rozhodneme pre nosič, babyšatku,alebo vak, je to krásny pocit môcť byť tak blízko nich, tak rýchlo nám rastú a raz budeme na nosenie nostalgicky spomínať.

Urobme z nosenia niečo dedičné, my sme to zdedili po svojich predkoch, naučme to naše deti a ony to potom naučia svoje, dajme prednosť vzťahovej výchove pred normami modernej doby ako sú cumlíky, kočíky, postieľky. Veď každý z nás je rád tam, kde sa cíti dobre, a pre naše deti sme to my mamy, ktoré im dávajú pocit bezpečia a lásky.

Ak máte otázky ohľadom nosenia, potrebujete poradiť pri výbere šatky, alebo nosiča neváhajte ma kontaktovať.   

 

 

* Ako poradkyna dojčenia, ale aj z osobného presvedčenia neodporúčam používanie cumlíkov, pretože zastávam názor, že potreby detí napĺňajú ich rodičia a nie veci. Avšak na niektorých videách sú deti s cumlíkmi. Tieto videá sú použité čisto iba ako názorná ukážka viazania. 

Odporúčam prečítať si tento článok: www.mamila.sk/post/cumlik-je-rizikovy-faktor-pre-dojcenie-3905/