Caboo nosič Caboo nosítko Close baby Close baby carrier

06.03.2013 21:24

Caboo nosič je pomôcka na nosenie detí vyrobená z elastického materiálu a preto je skôr vhodná pre menšie a ľahšie deti - funguje na princípe elastickej šatky, pričom je možné nosiť v horizontálnej polohe ako v kolíske v dvojitom kríži (bohužiaľ nemám odskúšané) alebo vo vertikálnej polohe t.j. ako v úväze dvojitého kríža. Doťahovanie cípov je ako u ring sling šatky, teda na krúžky.

Nosič je vybavený aj pásom, ktorý sa môže/nemusí umiestniť ako tretia vrstva t.j. vonkajšia kapsa. Podľa návodu výrobcu je konštruovaný na nosenie detí vpredu, pričom výrobca neuvádza nosenie na boku (teoreticky by sa dalo nosiť aj na boku), ani nosenie na chrbte, v čom vidím veľkú nevýhodu oproti elastickej šatke.

Dotiahnutie u tohto nosiča musí byť dosť správne prevedené, cípy nosiča je potrebné riadne dotiahnuť cez krúžky a tiež je potrebné bábätko umiestniť do správnej polohy a rozprestrieť cípy látky po celej šírke, aby nosenie bolo pre oboch pohodlné. Doťahovanie cez krúžky nie je úplne najšťastnejšie, neuťahuje sa veľmi ľahko možno aj kvôli pružnosti materiálu, preto je ideálne prvotne si nastaviť veľkosť na mieru. Pomer cena - kvalita - výkon ma v čase zaznamenávania tohto komentára neoslovil, za danú cenu skôr odporúčam elastickú šatku z dôvodu vyššej variability úväzov, či polôh nosenia.

Bodové hodnotenie (subjektívne): 6

autor: Ivula, 14.1.2013