African Baby carrier

07.03.2013 21:47

Recenziu vypracovala Dominika Gottstein, začo jej pratrí moja vďaka, nakoľko ja sama nemám s nosičom skúsenosť. Ak niektorá z vás má skúsenosti s týmto nosičom, prosím môžete ju pridať nižšie do komentára. nosmesa.eu

Ergonomický nosič na nosenie vpredu aj na chrbte. Má polstrovaný bedrový pás, ktorý výborne rozkladá váhu. Mäkko polstrované sú aj ramenné popruhy, takže nosenie je veľmi pohodlné. Bedrový pás sa zapína a odopína jednoduchou prackou, popruhy sa dajú prispôsobiť, dieťatko je pevne pritisnuté k matkinmu telu a nožičky má v správnej polohe. Má kapucňu, ktorú využijete ako ochranu proti slnku, poprípade s ňou zafixujete hlavičku dieťatka počas spánku. Šikovná mamička si všetko pozapína sama, čo hodnotím ako plus. Nosič je skladný a váži asi 5OO g. Keď ho práve nepotrebujete, dá sa zložiť a zaberie len málo miesta. Manipulácia s nosičom je veľmi jednoduchá, dieťa do neho nemusíte nijako vkladať. Stačí si ho zapnúť v páse, zodvihnúť dieťa do náručia, priložiť mu na chrbátik nosič, navliecť si ramenné popruhy, zapnúť jednu sponu, jednoduchým pohybom dotiahnuť a môžete vyraziť. Ako mínus ale vidím to, že nemá novorodeneckú vložku ako Manduca, dá sa to nahradiť zrolovanou plienkou, alebo menšou dekou, ale už to nie je ono. Myslím, že je vhodný aj pre maličké deti, ale mne v tom môj syn ako menší nechcel byť, možno som málo skúšala, ale mám pocit, že mu bolo lepšie ležať, ako byť natisnutý na mamu, zato od 3 mesiacov mu to už nevadí a v pohode sa nosí...nechcel byť ani v babyvaku... Požičala som ho kamarátke, ktorá sa rozhodovala medzi Africanom a Manducou, nakoniec sa rozhodla pre Manducu, nakoľko jej muž je veľmi vysoký a chudý a ona nízka a silnejšia, vraj Manduca sa im lepšie prispôsobovala na ich rozdielne postáv.

Napísal/a nosmesa | Dňa 2.11.2011 21:01

Diskusná téma: African Baby carrier

deluxe alebo original

mickazebra | 14.10.2014

ktorú verziu týchto nosičov ste mali? a ktorú odporúčate?

Moj super nosič

Anxuska | 01.10.2013

Bola to moja najoblúbenejšia pomocka. Krásny design - nie tie hrozné čierne nedetské športové nosiče. Voňala z neho exotika. Intenzívne sme ho využívali od dcérkinich 3 mesiacov do troch rokov. Obehal s nami európu aj slovensko, hory aj moria. Nemuseli sme sa stresovať, že nemožme, lebo máme malé dieťa. Pred mesiacom som ho dala sestre, vyzeral ako včera kúpený a to som ho kupovala v bazári používaný. Ani som v ňom necítila, že som s malou - veľkou trojročnou prešla 10 km. Nám sa dal dobre vymieňať z mužom, malá v ňom mohla spať. A najvačšia sranda bola, keď som ho dala sestre, tak som jej na očiach videla, že sa naozaj veľmi teší. Krásny bol, krajší som na žiadnej inej žene ani mužovi nevidela.....

Re:Moj super nosič

Petra | 23.10.2013

Mozem sa spytat, ze ake mate postavy s muzom? rozmyslam ci kupit tento alebo manducu ja mam tak 170 cm a priatel 190cm. Bude nam sediet? Je to lepsie ako nosit dieta v satke?

African Baby carrier

nenocka | 07.03.2013

ABC bol mojou láskou na prvý pohľad, dlho som ho nevedela zohnať, ale námaha vynaložená na jeho objavenie stála za to :) Pohodlne sa v ňom nosí 2-ročný (13,5 kilový) fešák, mladšieho som začala nosiť, keď mal okolo 3 - 3,5 mesiaca - už pekne držal hlavičku a nôžky bez problémov obopli moje bruško :) My sme spokojní veľmi a tešíme sa, že v lete ho využijeme ešte intenzívnejšie!

Napísal/a nenocka | Dňa 30.05.2012 20:50

Re:African Baby carrier

Margareta | 10.02.2014

Prosim Vas a kde ste ho nakoniec zohnali, lebo aj ja po nom patram :-). Dakujem

Re:Re:African Baby carrier

nosmesa | 17.02.2014

už som Vám medzičasom odpísala na mail :) kedže ste sa na ňho dotazovala aj na maily.

Re:African Baby carrier

Zeusik | 08.01.2016

Smiem sa aj ja spýtať, kde ste zohnali ABC? Ďakujem :-)

Pridať nový príspevok